Tallinna konsensus 2021

Kui ma 2005. aastal Serbiasse jõudsin, taskus 3-aastane konsultatsioonileping, siis mind rabas, kui vähe on minu head sõbrad serblased jõudnud pärast kommunismi kokku varisemist reformida ja moderniseerida. Erinevalt Eestist, kus oli selleks ajaks juba töötav e-Maksuamet, ID-kaart, omandireform, pensioni II sammas jne, vaidlesid Serbias inimesed ikka veel, kes on suurim patrioot ja mida teha Kosovoga. Belgrad oli maha pommitatud maju täis ning hästi elasid ainult maffia ja väliskapitalil põhinevad ärid. Serbia oma majandus käis tühikäigul.

Aja jooksul sain aru, et erinevuse põhjuseks oli see, et meil Eestis oli välisvaenlane – Vene okupatsioon –, kuid Serbia vaenlane (ehk kommunistid) oli omaenda inimesed. Kuidas sa ütled oma isale või onule või tädile, et „kuule, nüüd on meie aeg“. Siin Eestis me saime öelda „Plats puhtaks“ ja alustada puhtalt lehelt. Meil oli silme ees üks konkreetne võõras: sovetid, okupandid. Serbias asi oli keerulisem, nende kommunistid olid nende enda verd…

Meie tegelik vaenlane on me oma viies kolonn

Nüüd on too proletariaadi terroristide bumerang tabanud ka Eestit. Enam ei ole välisvaenlast, kuid elu ei lähe ka paremaks. Oleme hakanud omavahel kaklema: ekreiidid sotside vastu, refid isamaalaste vastu. Nurga taga on jaanatoomid, kes teevad 86-tuhandelise vene passiga elektoraadiga mida tahavad…, vähemalt Tallinnas.

Kahjuks, lööb pildi segasemaks asjaolu, et meisse pumbatakse igal aastal ligi miljard eurot saksa maksumaksja raha. See tohutu teenimatu rahasumma majanduses lööb pildituks ning jätab mulje, et raha kasvab puu otsas. Kui ühel hetkel enam ei kasva, siis lähevad inimesed vihaseks. Ja tagatipuks tuli veel pandeemia. Seejärel möllas Trump, kellele järgnes päästja Biden oma Kabuli kaosega. Nüüd austraallased näitasid Euroopale keskmist sõrme… Ja nii me kakleme omavahel nagu need kained ontlikud naised Rakvere poes.

Me ei pea omavahel kaklema. Meie ainukesed tegelikud vaenlased on meie enda sisemine laiskus ja too vene passiga viies kolonn, keda jaanatoomid oskuslikult manipuleerivad. Me peame hoopis otsima lahendust oma julgeoleku ja heaolu kasvatamiseks. Praegu jooksevad meie kõrgelt haritud lapsed välismaale, kuna mujal on parem elu. Tegelikult on täiesti meie endi kätes ka siin Eestis hästi elada.

Eestil tuleb investeerida 7% kaitsevaldkonda 

Hetkel oleme pannud kõik munad ühte korvi – NATO ja Euroopa Liit. Kui ma näen, kuidas USA lahkus Kabulist ja paar nädalat hiljem visati prantslased aatomiallveelaevade tehingus üle parda, siis ma ei oleks üldse nii kindel, et kui Eesti piiri “katsetama” hakatakse, siis meie liitlased siia kohale tulevad. Ma ei räägigi sakslastest, kes oma shröderitega Putini peost söövad, ka Merkeli asendajatest on üks venemeelsem kui teine.

Mul on silme ees Iisrael. Nemad suutsid ehitada kaitsekilbi nii, et ükski Gaza rakett ei maandu. Nad suudavad tervele araabia maailmale vastu panna. Väike riik nagu meiegi. Ka meil on tohutu potentsiaal tänu IT-sektori plahvatuslikule kasvule. Me peame lõpetama lääne kuulamise, kes andis meile juhise Estonian Air põhja lasta, et täita mingeid reegleid, mida “suured poisid” täidavad ainult siis kui tahavad. Me peame investeerima oma kaitsesse mitte kaks protsenti vaid seitse protsenti (7%). Ja tegema seda nii, et kogu raha jääb Eestisse, loomaks töökohti ja ekspordipotentsiaaliga tooteid, mida pärast rahvusvahelisel turul müüa ja rikkust majja tuua.

On aeg valida, kas laseme jaanatoomidel ennast manipuleerida 

Delfi faktikontroll tegi Eesti 200 kohalike valimiste üldprogrammi maksulubadustele faktikontrolli ja leidis, et maksupoliitika kasutamine regionaalpoliitilisteks eesmärkideks on valijate eksimine. Ei ole! See, kuidas kohalikke omavalitsusi võimestada on just nimelt kohalike valimiste teema. Eesti 200 kavatseb kahe aasta pärast Riigikogu valimistel võita ja selle lubaduse võimalusel ellu viia. Europarlamendisaadik, okupatsiooni-eitav Yana Toom parastas kohe sotsiaalmeedias, kuid tema jälgijad suutsid kaasa rääkida vaid teemal, mida Eesti 200 vene koolidega teeb või kas 9. mai on püha või mitte. Mida sa selle viienda kolonniga teed?Tegelikult tuleb meil kohalikel valimistel tõepoolest valida, kas me laseme jaanatoomidel Eesti inimesi edasi manipuleerida ja raisata aega vene passiga inimeste jaoks elurajoonide ehitamisele (siin ma ei mõtle inimesi, kes pagevad Putini režiimi eest – nemad on alati teretulnud). Ses mõttes ei ole „Isamaa“ üleskutse teha Keskerakonnale kambakas üldse mitte alusetu. Aeg on sõlmida Tallinna konsensus.